this post was submitted on 27 Jan 2025
56 points (98.3% liked)
askchapo
22888 readers
73 users here now
Ask Hexbear is the place to ask and answer ~~thought-provoking~~ questions.
Rules:
-
Posts must ask a question.
-
If the question asked is serious, answer seriously.
-
Questions where you want to learn more about socialism are allowed, but questions in bad faith are not.
-
Try !feedback@hexbear.net if you're having questions about regarding moderation, site policy, the site itself, development, volunteering or the mod team.
founded 4 years ago
MODERATORS
you are viewing a single comment's thread
view the rest of the comments
view the rest of the comments
I've seen it fluctuate from 4-6 dollars for a dozen of the factory-farm shit. It's actually cheaper (for now) to go to local health-food store and get something off your local Amish farm or the like. Usually 4-5, or 7 on the super organic specialty stuff.
Kinda wish my sister still had her coop, but a fox got in or something and went DoomGuy on them.